DDM Mikulov

Galerie 2015

Vánoční turnaj ve volejbale 2015

Výsledky turnaje

1. místo     Kotěhůlané

2. místo     Sebranka

3. místo     Perňáci

4. místo     Playjbojáčci

5. místo     7 dní

Pohádka o dvanácti měsíčkách

Děti z dramatického kroužku DDM nacvičily pohádku O dvanácti měsíčkách, kterou předvedly mateřským, základním školám a veřejnosti. Herce, herečky, režiséra, scénaristu a všechny ostatní, kteří se podíleli na přípravě a nastudování pohádky bych chtěla pochválit a vyjádřit jim poděkování za to, že se představení vydařilo a všem se líbilo. Video lze shédnout na youtube. Alena Židelová, ředitelka DDM

Piškvorák 2015

V sobotu 21. listopadu proběhlo na DDM celoměstské kolo v piškvorkách. Blahopřejeme vítězům. Zároveň bychom chtěli poděkovat p. Karlu Jurkovi za pomoc při organizaci celoměstského kola.

Kategorie 1. – 3. třída

  1. Ester Šedivá          ZŠ Hraničářů
  2. Hynek Novotný      ZŠ Pavlovská
  3. Gilani Jan              ZŠ Pavlovská

 Kategorie 4. – 5. třída

  1. Anežka Čechová   ZŠ Pavlovská
  2. Viktor Šedivý        ZŠ Hraničářů
  3. Prokop Zaoral       ZŠ Valtická

 Kategorie 6. – 9. třída

  1. Stanislav Pitrun     GSS Mikulov
  2. Tadeáš Čech         GSS Mikulov
  3. Lubor Čech           GSS Mikulov

Halloween 2015

Letní tábory 2015

Táborníci z DDM

S končícím létem přichází i konec táborů. V letošním roce jsme uspořádali celkem sedm příměstských táborů v Mikulově a Novosedlích a jeden pobytový tábor v Kaprálově mlýně. Tábory měly různé zaměření ať už výtvarné, rukodělné, sportovní, taneční tak i zaměřené tématicky s celotáborovou hrou Indiáni, Jurský park a Dobrodružství Kaprálova mlýna II. Děti navázaly nová přátelství, zahrály si hry, pobavily se a zasoutěžily si . Prázdninový čas utekl jako voda, tak příští rok táborníci opět na shledanou.

Pohádkový les 2015

Den dětí

Turnaj v přehazované

Výsledky turnaje v přehazované dívek 6. a 7. tříd

6. třídy: 1. místo ZŠ Drnholec, 2. místo ZŠ Hraničářů, 3. místo ZŠ Valtická

7. třídy: 1. místo GSS Mikulov, 2. místo ZŠ Hraničářů, 3. místo ZŠ Valtická, 4. místo ZŠ Drnholec

 

Mikulovské setkání 2015

Úspěch tanečního kroužku Tancování pro radost

Nezávislá iniciativa Česko se hýbe je projekt Českého svazu aerobiku a fitness Fisaf.cz, zaměřený na podporu zdravého životního stylu a aktivního pohybu jako nedílné součásti každodenní péče o zdraví. V letošním roce se poprvé do soutěže přihlásily i dva taneční kroužky z DDM, které se zúčastnily semifinále v Brně. Přesto, že jsme se nikdy takové soutěže nezúčastnili, tak Tancování pro radost pod vedením Kateřiny Valeriánové z Dolních Dunajovice vybojovalo postup do republikového finále soutěže pohybových skladeb a to s choreografií Léta letí. Finále se uskuteční 5. června v Mostě, tak budeme našim malým tanečníkům přát hodně úspěchů.

Čarodějnice 2015

Stonožka 2015

V sobotu 25. dubna pořádal dům dětí a mládeže Mikulov již 12. roční nesoutěžní taneční přehlídky. Zúčastnilo se celkem 17 choreografií, převážně s moderním tancem, street dance, pop dance, show dance ale také mažoretky, břišní tance, zumba a country. Vystoupily taneční skupiny z Mikulova, Novosedel, Dolních Dunajovic a Drnholce. Na závěr přehlídky vstoupil Patrik Miker, student taneční konzervatoře, který předvedl divákům tanec s prvky baletu a hip hop.

Den bez úrazu 2015

Ve středu 22. dubna pořádal dům dětí a mládeže společně s městskou policií preventivně bezpečnostní akci pro žáky 1. tříd s názvem Den bez úrazu.

Velikonoce 2015

Soutěž mikroregion Mikulovsko

Dům dětí a mládeže uspořádal pro žáky 9. tříd základních škol z Mikulova a okolí zábavně vědomostní soutěž o mikroregionu Mikulovsko. Soutěže se zúčastnily základní školy z Mikulova, GSS Mikulov a ZŠ Drnholec. Vědomostní otázky z oblasti přírody, historie, sportu a zajímavostí mikroregionu prověřily znalosti žáků. Dalším úkolem bylo poznat z fotoprezentace obce mikroregionu a filmy, které byly natočeny v Mikulově a okolí, na  čas poskládat puzzle, které se skládalo ze znaků obcí  a absolvovat co nejrychleji slalom. Napětí až do poslední chvíle a přesto nebylo znát pořadí umístění. Nakonec kvůli shodě bodů o umístění rozhodly náhradní otázky. Soutěžící se snažili, protože získali hodnotné ceny (let vrtulníkem, rodinné vstupné do Aqualandu Moravia, permanentky na vinobraní, poukaz na plavbu lodí, flash disky, knihy a mnoho dalších cen). Tímto bychom chtěli poděkovat sponzorům akce Alfa helicopter, MěP Mikulov, DSO Mikulovsko, Aqulandu Moravia, Mikulovské rozvojové, Jihomoravskému kraji,  městu Mikulov, obecím  Jevišovka, Drnholec, Pasohlávky a Novosedly.

1. místo GSS Mikulov

2. místo ZŠ Drnholec

3. místo ZŠ Hraničářů

4. místo ZŠ Valtická

 

Divadlo Jak pejsek s kočičkou dělali k svátku dort

Děti z dramatického kroužku DDM Mikulov nacvičily pro mateřské školky divadelní představení Jak pejsek s kočičkou dělali k svátku dort. Potlesk publika svědčil o tom, že se pohádka všem líbila. Děti budou ještě vystupovat 18. dubna při oslavě Dne Země.

Valentýnská diskotéka

Vyzdobené prostory , dívky v růžovém nebo červeném oblečení, chlapci v zeleném nebo modrém. Tak vypadal svátek Valentýna na domečku v Mikulově. Populární písničky v rytmu disko zněly sobotním podvečerem. Děti si užily nejen tanec, ale i různé soutěže. Nejlepší a nejvytrvalejší tanečníci byli odměněni.

Taneční workshop

Maškarní karneval

V sobotu 24. ledna se v zámeckém sále v Mikulově uskutečnil maškarní karneval s kouzelníkem Jiřím Hadašem. Tancovali a soutěžili princové, víly, princezny, hastrmani, berušky, včelky, šašci, policajti, zdravotní sestřičky, doktoři a další krásné masky. Děkujeme sponzorům Mikro trading velkoobchod s hračkami, město Mikulov, Gebauer a Griller Kabeltechnik a všem, kteří se podíleli na přípravě karnevalu.

Pyžamová diskotéka

V sobotu 17. ledna proběhla na domečku v Mikulově pyžamová diskotéka. V různých nápaditých nočních úborech se v rytmu disko tance předvedly nejen děti, ale i dospělí.