DDM Mikulov

Galerie 2016

Vánoční dílnička

Dům dětí a mládeže připravil pro žáky ze ZŠ Školní vánoční dílničku. Děti si vyrobily jako vánoční dárek vlastnoručně pomalované hodinky.

Divadelní představení Mrazík

V pátek 2. 12. 2016 se na DDM představil dramatický kroužek se svým mikulášským představením ,,MRAZÍK,,. V dopoledních hodinách proběhlo představení pro školy, odpoledne pro veřejnost, kde na závěr dorazil i Mikuláš se svojí družinou, který rozdal hodným dětem balíčky plné dobrot. Divadlo mělo velký úspěch.

Piškvorák 2016

V sobotu 12. listopadu 2016 proběhlo celoměstské kolo v piškvorkách. Blahopřejeme vítězům. Zároveň bychom chtěli poděkovat za pomoc při organizaci celoměstského kola v piškvorkách panu Karlu Jurkovi.

Kategorie 1. – 4. třída

1. Hynek Novotný, 4. třída ZŠ Valtická - Pavlovská

2. Milan Kvarda, 4. třída ZŠ Hraničářů

3. Vojtěch Jedlička, 4. třída ZŠ Valtická

Kategorie 5. - 9. třída

1. Lubor Čech, kvarta GSS

2. Tadeáš Čech, sekunda GSS

3. Anežka Čechová, prima GSS

 

 

 

 

 

 

 

Halloween

V sobotu 29. října si na domečku daly sraz různé potvůrky, příšerky, strašidla,zoombii, rytíři,,  čarodějnice a jiné nadpřirozené bytosti.  Nejen čarodějný rej, ale i stezka odvahy prověřila malé i větší účastníky v jejich odvaze. Děti se bavily, ale i zároveň trochu bály, přesto se jim  všem kouzelný podvečer líbil.   

Příměstské tábory 2016

Tábor Heroltice 2016

Pohádkový les 2016

Procháskův lesopark v Mikulově se ve středu 8. 6. 2016 proměnil v Pohádkový les, který dětem nabídl 12 soutěžních stanovišť. Tentokrát si děti zasoutěžily u různých pohádkových postav hlavně z Mrazíka, potom také u Sněhurky, Šípkové Růženky a Víly. Na závěr své zážitky z lesa povykládaly královi a královně, u kterých obdržely sladkou odměnu.

Den dětí 2016

Turnaj v přehazované 2016

Ve čtvrtek 26. května se 6. a 7. třídy dívek z Mikulova a okolí zúčasntily turnaje v přehazované. Pořadí umístění:

Kategorie 6. třídy: 1. GSS Mikulov, 2. ZŠ Dolní Dunajovice, 3. ZŠ Drnholec, 4. ZŠ Hraničářů

Kategorie 7. třídy: 1. ZŠ Hraničářů, 2. ZŠ Drnholec, 3. ZŠ Dolní Dunajovice, 4. GSS Mikulov

Soutěž Jak známe Pálavu

Ve středu 25. května se sedm škol z Mikulova a okolí zúčastnilo zábavně vědomostní soutěže Jak známe Pálavu. DDM Mikulov ve spolupráci se Správou CHKO Mikulov připravil pro žáky 8. tříd znalostní přírodovědnou  soutěž. Žáci byli dobře připraveni o čemž svědčí umístění na prvních tčech místech, kde byl rozdíl v umístění jen o jeden bod. Navíc ještě o umístění na prvním a druhé místě rozhodla doplňující otázka. Soutěžící vyhráli hodnotné ceny jako například let vrtulníkem, permanentky na vinobraní, publikace o přírodě, flesh disky, power banky apod.  Tímto bychom chtěli poděkovat sponzorům, kteří pro žáky věnovali ceny. Pořadí umístění: 1. ZŠ Dolní Dunajovice, 2. ZŠ Hraničářů Mikulov, 3. GSS Mikulov, 4. ZŠ Valtická Mikulov, 5. ZŠ Drnholec, 6. ZŠ Dolní Věstonice, 7. ZŠ Březí 

 

 

Úspěch tanečníků z DDM Mikulov

Nezávislá iniciativa Česko se hýbe je projekt Českého svazu aerobiku a fitness Fisaf.cz, zaměřený na podporu zdravého životního stylu a aktivního pohybu jako nedílné součásti každodenní péče o zdraví. V letošním roce se do soutěže přihlásily i tři taneční kroužky z DDM, které se zúčastnily semifinále v Brně. Pro taneční skupinu BTW pod vedením M. Bilíkové a V. Valové to byla premiéra, které se zhostily na výbornou. Vybojovali si první místo ve své kategorii a tím postup na republikové kolo do Prahy. Dalším postupujícím, který se ve své kategorii umístil na 1. místě a postupuje na republikové finále do Prahy je kroužek Tancování pro radost pod vedením Kateřiny Valeriánové z Dolních Dunajovic. Tak budeme našim tanečníkům přát hodně úspěchů.

 

Mikulovské setkání 2016

V rámci Slavností města se letos uskutečnilo i Mikulovské setkání, kde  kroužky DDM Mikulov prezentovaly svoji činnost. Tancovali nejen naši nejmenší, ale i mažoretky, moderní tanec, břišní tanec, lidový tanec a  klokaní boty. 

 

Sportovní den

Česká unie sportu ve spolupráci s DDM a ZŠ Hraničářů pořádala ve středu 18. 5. 2016 "Sportovní den" pro žáky 1. a 2. tříd.

Čarodějnice 2016

V pátek 29. 4. 2016 u nás proběhla akce sletu Čarodějnic. Účast byla veliká. Děti si mohly vyzkuoušet opravdu čarovně - kouzelné soutěže, jako např.: Věštírnu, Magický labirint, Leteckou exhibici, Čarokresbu, Pavoučí hnízdo a další. Následovalo tradiční opékání špekáčků a příjemný relax při krásném jarním počasí.

Den bez úrazu 2016

Ve středu 27. dubna uspořál dům dětí a Městská policie Mikulov preventivně bezpečnostní akci Den bez úrazu, kterého se zúčastnily 1. třídy základních škol z Mikulova, ZŠ Školní a Biliculum.

Stonožka 2016

V sobotu 23. dubna se sešli příznivci tance v Městském kině v Mikulově. Celkem sedmnáct  choreografií z Mikulova a okolí předvedlo různé druhy tanců od moderního tance, street, r´n´b´, elektro swingu, show dance až po orientální a lidový tanec. Diváci odměnili účinkující bouřlivým potleskem. Některé z předvedených choreografií se zúčastní 23. května regionálního kola soutěže Česko se hýbe.

Pohádka pošťácká

Dramatický kroužek DDM Mikulov vystoupil v Městském kině pro ZŠ Hraničářů a ZŠ Školní s Pohádkou pošťáckou. Díky pošťáku Kolbabovi a jeho skřítkům se podařilo obnovit lásku  Františka a Marušky.  K rychlejšímu doručení  důležitého dopisu bez adresy posloužila bugatka s Černým pánem. Naši malí divadelníci  se zhostili premiéry s úspěchem.

 

Stolní tenis v DDM

Děti z kroužku stolního tenisu DDM Mikulov se zúčastnily  turnaje, který se uskutečnil 2. dubna v Jevišovce. Herním nasazením udělali hráči radost svému vedoucímu Petru Leikebovi. Blahopřejeme Ibrahimu Burdovi, který ve své kategorii obsadil  3. místo. Na 4. místě se umístil Tomáš Krist. V další kategorii obsadil 4. místo Viktor Šedivý a 5. místo David Blaha. Na závěr turnaje si účastníci zahráli čtyřhru.

Velikonoce 2016

Dům dětí a mládeže připravil pro děti a rodiče jako každoročně hledání velikonočních vajíček, tentokrát na Kozím hrádku. Děti hledaly papírová,  vařená vajíčka a slepičku, od které děti dostaly sladkou odměnu.  V sobotu proběhly velikonoční dílničky, kde si děti vyrobily třpitivá vajíčka, motýlky a slepičku s travičkou. Děti si také mohly zahrát káču, kuličky a zkusit točit obručí.

Vzdělávací aktivita pro školy

DDM Mikulov si připravil velikonoční dílničky pro ZŠ Školní. Děti vyráběly třpytivá vajíčka, slepičky a motýlky.

Valentýnská diskotéka 2016

Maškarní karneval 2016

Tradiční maškarní karneval DDM Mikulov se letos konal 6. února. Kouzelník Jiří Hadaš společně s klauny Jájou a Pájou bavil děti soutěžemi, tancem kouzly a hrami. Princezny, princové,  čarodějové, indiáni, berušky, víly, pavouci a spousty dalších postav z filmů a pohádek si maškarní karneval užili. Děkujeme sponzorům Mikro Trading Podivín,  Městu Mikulov a firmě Gebauer a Griller Kabeltechnik, s.r.o.