DDM Mikulov

Galerie 2019

Vánoční dílničky na DDM

Čtvrteční odpoledne 12. prosince v rámci projektového dne patřilo vánočním dílničkám. Dětem jsme představili návrhy na dárečky, které si mohou vyrobit. Za zvuku vánočních koled se vyráběly vánoční přání, zdobené krabičky, vánoční ozdoby v podobě andělíčků, komet, vánočních stromečků, Ježíška a Betlému. Každý si svoje výrobky odnesl s úsměvem domů.

Projektový den v Bongu

Ve středu 11. 12. jsme si s dětmi v rámci projektového dne nadělili výlet do brněnského zábavního parku BONGO. Děti si pořádně zařádily a užily si odpoledne na maximum.

Čertovské harašení

3. 12., v rámci Projektového dne, proběhlo v domečku ,,Čertovské harašení,,. Než přišel Mikuláš s družinou, vystoupily děti z dramatického kroužku s představením ,,O Popelce,,. Zazpívala se i koleda za doprovodu kytar. Zábavné mikulášské setkání vyvrcholilo improvizovaným divadelním vystoupením, které navodilo předvánoční atmosféru u zhruba 70 návštěvníků.

NerfLiga

Kluci z Mikulova a okolí se zúčastnili již podruhé krajského kola NerfLigy, které se konalo v Ivančicích. Soutěžilo sedm týmů a celkem se odehrálo 12 zápasů. Tým mladších žáků vybojoval druhé místo a zároveň tak postoupil do národního kola, které proběhne příští rok. Od prvního místa kluky dělila jedna jediná výhra. Mnoho pěkných momentů, jak z akčního filmu šlo vidět při jednotlivých utkáních doplněný o napětí do poslední vteřiny zápasu. Tým starších žáků obsadil třetí místo. Blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v národním kole soutěže NerfLigy.

Projektový den v rámci Šablon pro DDM Mikulov - Furch guitars

V úterý 19. 11. se děti z kroužku kytary, v rámci Projektového dne Šablon pro DDM Mikulov, vypravily do firmy FURCH GUITARS ve Velkých Němčicích, jejíž příběh zní, cituji: "Každý muzikant během své hudební kariéry hledá vlastní styl, který vystihne jeho hudební osobnost. Touží být výjimečný, jedinečný a originální, a podle stejných měřítek hledá i hudební nástroj sobě na míru. Bez této touhy by nevznikla ani firma Furch Guitars. Její příběh se ovšem začal odvíjet ještě dříve, než byla oficiálně založena." Názorná ukázka manufakturní výroby nejedné kytary od úplného základu, a co všechno je potřeba k výrobě tohoto nástroje aby nám sloužil, zaujala nejen děti, ale i vedoucí. Byl to úžasný zážitek, skvělá motivace, proč se učit hrát na kytaru a vážit si tohoto nástroje.

Zdobení vánočního stromečku

Předvánoční nálada začala na DDM 2. 12. zdobením vánočního stromečku, který dosahuje výšky až 5, 5 metru. Za tento dar děkujeme babičce ze Zborovice u Kroměříže, nádherně nám vyplnil prostor a každému, kdo jej při vchodu spatří, rozzáří oči. Děkujeme dětem, které se do zdobení stromečku a výroby ozdob zapojily. Účastníci besedovali o vánočních tradicích v době adventu, které se dodržují jak u nás, tak i ve světě. Všem přejeme pohodové přípravy na ten krásný vánoční čas.

Přírodovědná soutěž ve spolupráci s CHKO Pálava

4. ročník vědomostní soutěže Jak známe Pálavu pořádaný ve spolupráci se Správou CHKO Pálava, pro osmé třídy základních škol, se zúčastnilo celkem 6 čtyřčlenných družstev ze ZŠ Hraničářů, ZŠ Valtická a Gymnázium z Mikulova, ZŠ Drnholce, ZŠ Lednice a ZŠ Dolních Věstonic. Na vše dohlížela tříčlenná porota, která po sečtení jednotlivých bodů soutěžících vyhodnotila vítězná družstva: 1. místo ZŠ Hraničářů, 2. místo ZŠ Valtická, 3. místo GSS Mikulov. Jednou z disciplín bylo napsat báseň na téma Pálava, kde zabodovali žáci ZŠ Dolní Věstonice, citujeme: "Každé ráno brouzdám travou za sluníčkem nad Pálavou. Plané třešně, borovice, vzduch mi krášlí moje líce. Mým cílem jsou Děvičky a mamutí stoličky. Ó jaké je moje přání? Žádný nezmar v odhodlání! Mí přátelé vytuší... já chci najít Venuši! " Všem gratulujeme! Děkujeme za spolupráci a těšíme se na příští již 5. ročník soutěže!

Místní kolo Nerf ligy

Na svatého Martina se v odpoledních hodinách rozezněl zvuk nerfek a píšťalek rozhodčích. Úkol byl jediný. Pobavit se, zahrát si, vyzkoušet si obratnost, postřeh a taktiku, kterou mohou vítězové tohoto turnaje uplatnit v postupovém kole NerfLigy. Z šesti týmů tak postoupil tým Ohnivé kuře v kategorii mladší a za starší tým kluků z kroužku vybíjené říkejme jim Dodgeball men‘s. Ve všech zápasech bylo celkem nastříleno 38 bodů. Výhercům turnaje budeme držet palce, protože se 1. prosince utkají na krajském kole NerfLigy a pokud jim jen trochu bude přát štěstí, mají možnost postoupit tak jako vloni do celostátní soutěže.

Strašidelná diskotéka

DDM se v pátek 8. 11. proměnil v strašidelný dům hrůzy. Na projektový den si přišlo protáhnout svá ztuhlá těla bezmála sto nadpřirozených bytostí, které si spolu s ,,Mavis,, pořádně zařádily v rytmu hudby, naučily se nové choreografie, ukázaly své kostýmy na černém molu a na závěr se prošly stezkou odvahy, kde se konala ,,after party,, strašidel z Tajemného sklepení. Za věnování figurín k dalšímu využití děkuje domeček Mgr. Iloně Salajkové.

Putování za světýlky 2019

Projektový den Putování za světýlky měl i přes nepřízeň počasí veliký úspěch. Přes 180 poutníků se vydalo na nelehkou cestu napříč centrem Mikulova za lucerničkami. Za objevení a splnění úkolů na stanovištích se dalo získat celkem 7 razítek. V cíli čekala Bílá paní, u které si každý zatočil kolem štěstí a získal tak zaslouženou odměnu. Veliké díky patří spolupořadatelům a všem zúčastněným.

Příměstské tábory Březí

Prázdniny jsou za námi a s nimi i naše letní tábory!

 

Nezapomenutelné zážitky, spousta dobré nálady, výlety, hravé i dobrodružné dny, skvělá parta dětí a vedoucích. Více jak 400 dětí v Mikulově a okolí prožily prázdniny jak na příměstských, tak i na pobytových táborech.

 

Doufáme, že si každý přišel na své a už teď se těšíme na další společné prázdninové léto.

 

Pobytový a příměstské tábory Novosedly

Prázdniny jsou za námi a s nimi i naše letní tábory!

 

Nezapomenutelné zážitky, spousta dobré nálady, výlety, hravé i dobrodružné dny, skvělá parta dětí a vedoucích. Více jak 400 dětí v Mikulově a okolí prožily prázdniny jak na příměstských, tak i na pobytových táborech.

 

Doufáme, že si každý přišel na své a už teď se těšíme na další společné prázdninové léto.

 

Přímestské tábory Mikulov 2019

Prázdniny jsou za námi a s nimi i naše letní tábory!

 

Nezapomenutelné zážitky, spousta dobré nálady, výlety, hravé i dobrodružné dny, skvělá parta dětí a vedoucích. Více jak 400 dětí v Mikulově a okolí prožily prázdniny jak na příměstských, tak i na pobytových táborech.

 

Doufáme, že si každý přišel na své a už teď se těšíme na další společné prázdninové léto.

 

PT rukodělný: papírové koše, ubrousková metoda, sázení bylinek do květináčků, barevné vázičky, záložky do oblíbené knížky, náramky přátelství, pletené přívěsky na klíče, focení v přírodě spojené s příjemnou procházkou a mnoho dalšího.

 

PT sportovní: pořádné rozcvičky, vybíjená, košíková, lacross, závody a jiné sportovní aktivity.

 

PT domeček v přírodě: ornitologie, entomologie, chov domácích zvířat, včelařství návštěva Ekocentra Trkmanka a další zajímavosti.

 

PT Lego příběh: lego fantazie, tvorba dle návodu, hra s lego příběhem, kreslení lego motivů, návštěva Technického muzea v Brně a skvělá nálada.

 

PT Hledání pokladu: Hra skryté příběhy, Actionbound, hledání kešek spojené s poznáváním krás Lednice a Břeclavi a závěrečné hledání pokladu po Mikulovu.

 

PT Eviččina dílna: vaření, pečení a rukodělná tvorba. Návštěva Znojemského podzemí.

 

PT Nerf: boj o nejlepšího střelce, práce v týmu, napínavé hry...

 

PT Taneční: dobrá kondička, tanec v rytmu zumby, tvorba vlastní choreografie.

 

PT 112 a lego: základy první pomoci, návštěva záchranných složek a odpočinkové lego hrátky.

Pobytový tábor ,,Prázdninový sen,,

Týden nezapomenutelného dobrodružství v Kaprálově mlýně, to byl náš Prázdninový sen, kde si každý přišel na své. Hry, úžasná příroda, přátelství, vyčerpání, dobré jídlo, zasloužený relax, výroba lapače snů, soutěživost a spousta dobré nálady...

Republikové finále soutěže Česko se hýbe

Taneční skupiny z DDM Mikulov se 6. června 2019 zúčastnily v Praze republikového finále soutěže Česko se hýbe ve školách plných zdraví.

 

V kategorii A si vytančila taneční skupina Šťastná posádka v konkurenci 14-ti skupin krásné 5. místo.

 

V kategorii B ve věkové skupině 14 – 16 let obsadila taneční skupina BTW 2. místo.

 

Ve věkové skupině 11-13 let se poprvé této soutěže zúčastnila také skupina The best, která obsadila 10. místo.

 

Děkujeme za finanční podporu městu Mikulovu, poděkování patří všem tanečníkům a jejich vedoucím, kteří děti na soutěže připravily.

 

Pohádkový les 2019

Procházkův lesopark se ve čtvrtek 6. 6. proměnil v jedno velké pohádkové dobrodružství. Nechyběla Čarodějnice z Perníkové chaloupky, Fiona, Elsa, Anna a Olaf, Vodník, Rytíř Lavice, Pyšná princezna, šašek a král s královnou.

 

Navštívilo nás kolem 100 dětí, které svoji cestou lesem plnily různé úkoly. V Mariánském Mlýně na všechny odvážné čekala Lesní víla se zajímavými odměnami a také skákací hrad.

 

Děkujeme pohádkovým bytostem, že se dostavily a všem dětem a rodičům za skvělou atmosféru! Už teď se těšíme na příští rok opět na pohádkovém lese!

Den dětí 2019

Sobotní odpoledne 1. června ožil mikulovský Amfiteátr dětskými úsměvy. Nechyběl zásah hasičů, policajti, STKO a záchranné složky.

 

Aktivní část pro děti tvořil kolektiv DDM na tanečním place, na trampolínkách, u dílniček a na sportovním stanovišti. Zakončení dětského dne proběhlo tradičním koupáním v pěně.

 

Doufáme, že jste si to s námi užili alespoň tak, jako my s vámi!

Slavnosti města Mikulova

V sobotu 18. 5. se na Slavnostech města Mikulova předvedly taneční kroužky pod vedením Alice Vaňkátové, Evy Vaňkátové, Kateřiny Valeriánové, Michaely Bilíkové a Veroniky Valové. Nechyběl ani kroužek kytar pod vedením Kateřiny Illéšové.

 

Počasí nám přálo a výkony dětí byly skvělé. Děkujeme vedoucím za jejich parádně odvedenou celoroční práci.

Turnaj v přehazované 2019

Ve čtvrtek 16. května se utkalo 9 družstev 6. a 7. tříd v přehazované dívek. Zápasy byly vyrovnané, několikrát o vítězství rozhodl až tiebreak. Děvčata předvedla dobré sportovní výkony.

 

Kategorie 6. tříd:

 

1. místo ZŠ Hraničářů

 

2. místo GSS Mikulov

 

3. Místo ZŠ Valtická

 

4. místo ZŠ Drnholec

 

Kategorie 7. tříd:

 

1. místo ZŠ Dolní Dunajovice

 

2. místo ZŠ Drnholec

 

3. místo ZŠ Hraničářů

 

4. místo GSS Mikulov

 

5. místo ZŠ Valtická.

 

Vítězům blahopřejeme a děkujeme p. Jaroslavovi Kubánkovi za pomoc při organizaci turnaje.

 

Česko se hýbe 2019

Skvělé taneční výkony...veliká gratulace k získaným medailím a postupu do finále soutěže Česko se hýbe, které proběhne 6. června v Praze. Umístění:

 

1. místo kategorie A, tanec 8 - 10 let, choreografie Black and white dance - taneční skupina Šťastná posádka, vedoucí Kateřina Valeriánová

 

3. místo kategorie B, tanec 8 - 10 let, choreografie Maluju a miluju - taneční skupina The besties, vedoucí Michaela Bilíková a Veronika Valová

 

3. místo kategorie B, tanec 11 - 13 let, choreografie Španělský mix - taneční skupina The best, vedoucí Michaela Bilíková a Veronika Valová

 

2. místo kategorie B, tanec 14 - 16 let, choreografie Me gusta - taneční skupina BTW, vedoucí Michaela Bilíková a Veronika Valová

 

Taneční skupina Šťastná posádka se ještě zapojila do soutěže Czech dance tour, kde na mistrovství Moravy, které se uskutečnilo 5. května v Prostějově, obsadili 3. místo a postupují tak do finále republiky, které se uskuteční 26. května v Praze.

 

Zlatíčka naše, ať vám to pořád tak skvěle tančí a přejeme hodně úspěchů na přeboru republiky! Děkujeme za finanční podporu městu Mikulovu, poděkování patří všem tanečníkům a jejich vedoucím, kteří děti na soutěže připravily.

Čarodějnice 2019

V sobotu 27. dubna jsme pořádali soutěže na akci Pálení čarodějnic, kterou pořádal Tenisový klub Mikulov. V letošním roce se bohužel naše tradiční akce nemohla uskutečnit na zahradě DDM, protože bychom zničili nově nasazenou trávu. Tak zdar všem čarodějům a čarodějnicím a příští rok se sejdeme u nás na zahradě DDM.

Hledání velikonočních vajíček 2019

Kozí hrádek ožil ve čtvrtek 18. 4. již tradiční velikonoční akcí Hledání velikonočních vajíček trochu jinak, kterou pořádal DDM Mikulov. Zúčastnilo se více jak 150 dětí v doprovodu rodičů. Hledaly se tentokrát stanoviště v okolí Kozího hrádku. Za splnění úkolů děti získaly barevná papírová vajíčka, která potom v cíli vyměnily za sladkou odměnu u slepičky a zajíce, kteří byli dobře schovaní, takže nebylo jednoduché je najít. Děkujeme statečným pátračům za účast a příští rok opět na shledanou.

Stonožka 2019

V sobotu 13. dubna 2019 proběhl již 16. ročník taneční přehlídky Stonožka, kterou pořádal Dům dětí a mládeže Mikulov. Tanečníci nejen z Mikulova, ale i okolí předvedli, co se za celý rok pod vedením vedoucích naučili. Diváci se mohli těšit na různé taneční styly, jako např. moderní tance, latinsko - americké tance, zumbu, výrazový tanec, ale i lidový tanec a cvičení na trampolínkách. Velké poděkování patří vedoucím, kteří připravili děti na přehlídku.

Velikonoční dílničky

Ve čtvrtek 11. 4. se na DDM pilně pracovalo v rámci velikonočních dílniček. Pod vedením Darinky Moravanské se aktivně zapojily nejen děti různých věkových kategorií, ale i jejich rodiče. Děkujeme za příjemnou velikonoční atmosféru.

Den bez úrazu 2019

Ve středu 27. března pořádal dům dětí ve spolupráci s městskou policií již tradiční akci, zaměřenou na prevenci vzniku úrazů. Prvňáčci z mikulovských škol se seznámili s bezpečností při jízdě na koloběžce a na kole, dozvěděli se, jak se mají chovat při styku s nebezpečnými látkami a věcmi a dále si prověřili znalost výstražných značek. Nejvíce se dětem asi líbila praktická jízda na koloběžce, kde jim strážník MěP vysvětloval správné zásady bezpečnosti při jízdě na komunikaci.

Maškarní karneval 2019

Maškarní karneval v doprovodu Jiřího Hadaše a jeho kouzelného karnevalu v námořnickém stylu s názvem „Plnou parou vpřed“ proběhl, jak již tradičně, v prostorách mikulovského zámku. Plavbou nás doprovázeli princové a princezny, různá zvířátka, doktorky, Elsy a Anny s Olafem, čarodějové a indiáni, kovbojové, vojáci, piráti, šašci, hasiči a policajti a další úžasné pohádkové postavy. Nechyběla hravost, soutěživost, tanec a dokonce i krátké poučné divadlo, u kterého si děti na chvíli oddechly. Děkujeme sponzorům Mikro Trading a. s., Městu Mikulov, firmě Gebauer a Griller Kabeltechnik s.r.o. Velké díky patří také našim instruktorům, kteří nám pomáhali s přípravou karnevalu.

Stříbrná medaile v celostátním kole NERFLigy

Kroužek Nerf při DDM Mikulov se zúčastnil poslední lednovou neděli celostátního kola NERFLigy, kde se sjeli všichni nadšení ,,nerfáci“, kteří postoupili z krajských kol. Mikulov měl zastoupení jak v mladší, tak i ve starší kategorii. Dopoledne se odehrály základní skupiny. Cesta do vyřazovacích bojů potkala jen kluky ze starší kategorie. Tým mladších žáků i přes velkou snahu a hrdinský výkon bohužel na postup nedosáhl. Nutno říct, že jim chyběla hlavní posila, která onemocněla den před tím a pokud se nepletu, tak Honzíka to mrzí ještě teď. Po dvanácté hodině se atmosféra v hale v Ivančicích dala přímo krájet, neboť na řadu přišly semifinálové souboje. Bitva byla těžká, neboť náš tým se v jednom důležitém utkání opět utkal s týmem, který ho v základním kole porazil. Ale kluci ve finále hráli velmi dobře, ukázali odhodlání, přehled, taktiku a sehranost. Utkání o zlato bylo velmi těžké, nakonec tým z domu dětí a mládeže Mikulov vybojoval v celostátním kole NERFLigy stříbrnou medaili. Akce byla organizována Českou pedagogickou komorou. P. Leikeb, DDM