DDM Mikulov

Galerie 2020

Projektové dny v DDM

V měsíci prosinci jsme v rámci dotace Šablony uspořádali Projektové dny v DDM, které byly zaměřeny na blížící se vánoční svátky. Děti si vyrobily keramické výrobky s vánoční tématikou, upekly a ozdobily si perníčky a také si vyrobily malé dárečky.

Vánoční voňavá soutěž

Vánoční přípravy vrcholily, tak jsme uspořádali voňavou soutěž pro všechny děti, které rády pomáhají při pečení vánočního cukroví! Tu pravou voňavou pečící atmosféru nám zaslalo celkem 11 šikovných dětí! Za jejich vzornou pomoc s pečením čekala na každého zasloužená odměna!

Mikulášská pochůzka Mikulovem

V pátek 4. 12. 2020 se DDM, společně s Mikulovskou rozvojovou a Krojovou chasou Mikulov, vydalo nadělovat dětem do základních škol, do Dětského domova, k Mrňouskům a G- centra. V sobotu 6. 12. 2020 se napříč Mikulovem prošly tři Mikulášské družiny a zastavily se u domů celkem čtyřiceti rodin.

Mikulovská keška

Hrajete si rádi na schovávanou? Hledáte s nadšením poklady? Chodíte rádi na procházky? Právě pro vás je tu naše "MIKULOVSKÁ KEŠKA" Najděte všechny ukryté kešky a zašlete nám do emailu poskládaná slova!

Po stopách Golema

Pro zpestření odpoledne netradiční šipkovaná v centru Mikulova! Prosíme, ponechejte golemovy stopy, truhlu s pokladem a leporelo na daných místech pro další účastníky! Děkujeme.

Mikuláš bude nadělovat šikovným dětem

Mikuláš naděloval šikovným dětem za jejich tvoření. Celkem 17 dětí plus 19 dětí z MŠ Habánská - třída Duháčků. Za krásnou práci odměnil Mikuláš děti balíčkem s překvapením u otevřených dveří DDM.

Soutěž ,,Aktivní tajenka,,

Aktivní tajenky se zúčastnilo celkem 14 šikovných dětí!

Kvíz ke světovému dni toalet 19. 11.

Věděli jste, že 19. 11. patří ke světovému dni toalet? Náš kvíz správně zodpověděli: Jan Kolařík, Elenka Mlýnková, Mathias Pfeffer, Helča Židelová. Správné odpovědi:1.c 2.b 3.b 4.a 5.Water Closet

Svatomartinská výtvarná soutěž

Svatomartinská výtvarná soutěž má své 3 vítěze! Bára Šedivá, Barunka Stejskalová, Adélka Jasmínka Stejskalová. Krásná práce, jste moc šikovní!

Soutěž ,,Malý badatel,,

Stateční badatelé se dopátrali k zvláštnostem naší úžasné přírody a zaslali nám své fotografie! Výherci: Eliška Valkovičová, Matyáš Valkovič, Mathias Pfeffer. Jste moc šikovní!

Fotosoutěž ,,O nejoriginálnější Halloweenskou dýni,,

Výherci fotosoutěže:1. místo Monika Hrušková; 2. místo Nela Valachovičová; 3. místo Antonín Drozd. A protože byly všechny dýně úžasné, rozhodli jsme se každého odměnit malým balíčkem!

Pohádkový les 2020

Ve čtvrtek odpoledne se v rámci projektového dne uskutečnil tradiční pohádkový les, který se kvůli pandemii přesunul z června na měsíc září. Dorazilo hodně dětí za doprovodu rodičů a prarodičů. Na celkem 14 stanovištích pohádkové bytosti připravily zábavné úkoly. Nechyběla ani zasloužená odměna, setkání s králem a královnou, skákací hrad a dobrá nálada. Děkujeme pohádkovým bytostem, že nás i tento rok navštívily a odvedly skvělou práci! Všem zúčastněným patří velký dík a za rok se těšíme na další setkání!

Tábory 2020

Naše příspěvková organizace DDM Mikulov se stala úspěšným žadatelem o podporu z Operačního programu Zaměstnanost ze dne 15. 7. 2020 na realizaci projektu Letní příměstské tábory (LPT) DDM Mikulov, prioritní osa OPZ: 2 Sociální začleňování a boj s chudobou (dále jen „projekt“) Ministerstvo práce a sociálních věcí. Ve výši 1 017 562,50 CZK. Zahájení realizace 1. 4. 2020, ukončení 30. 9. 2022. Zde je malé ohlédnutí za létem. Nezapomenutelné zážitky, spousta dobré nálady, výlety, hravé i dobrodružné dny, skvělá parta dětí a vedoucích. Téměř 400 dětí v Mikulově a okolí prožily prázdniny jak na příměstských, tak i na pobytových táborech.

Workshop basketballu

11. 6. 2020 jsme v rámci projektového dne uspořádali Workshop basketballu. Děti z našich sportovních kroužků měly možnost trénovat s mladým a talentovaným hráčem basketballu, Jaroslavem Rutou, rodákem z Mikulova, který studuje v zámoří a hraje profesionálně basketball. Děti získaly mnoho užitečných rad, pro tento krásný sport. Ve společném rozhovoru si poslechly Jaroslava, jakou píli a vytrvalost věnuje basketballu, pro který žije celým svým srdcem. Děkujeme.

,,Spolu na startu 2020,,

Atletické závody

 

Český atletický svaz připravil pod heslem „Spolu na startu“ restart atletické sezony. 1. června se minimálně na 100 stadionech napříč republikou uskutečnily atletické závody jak pro děti a mládež, tak i pro dospělé. Děti z kroužků atletiky z Domu dětí a mládeže Mikulov dostaly jedinečnou příležitost změřit síly s ostatními dětmi. Závody se uskutečnily ve Valticích, kde se sešlo přibližně šedesát dětí z různých oddílů a škol. Soutěžilo se v těchto disciplínách: skok z místa, skok daleký, hod medicinbalem, hod raketkou a běh na 60 metrů. Pro některé naše svěřence to byla premiéra a proto jsme se řídili heslem: „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“

 

Děkujeme všem, kteří se do závodů zapojili a blahopřejeme dětem, které se umístily:

 

Věková kategorie starší dívky: Adéla Bálintová 1. místo hod medicinbalem, 3. místo raketka Eliška Kubíčková 3. místo hod medicinbalem

 

Věková kategorie mladší dívky: Adéla Přibylová 2. místo hod medicinbalem Vendula Doležalová 3. místo hod medicinbalem, 3. místo raketka

 

Věková kategorie mladší žáci: Matyáš Kadlečík 1.místo raketka, 2. místo hod medicinbalem, 3. místo skok z místa Maxmilián Úlehla 3. místo raketka

 

Věková kategorie starší žáci: Tobiáš Novotný 3. místo skok daleký

 

Keramické tvoření a dílnička

Keramické tvoření v rámci projektových dnů bylo zaměřeno na výrobu jarních motivů a plastiky obličejů. Odborník z praxe předal dětem zkušenosti, které mohou prakticky využít. V dílničkách jsme si oživili dodržování velikonočních tradic. Výrobky se dětem moc povedly.

Nerf republikové finále

V sobotu 15. 2. se kluci Nerf kroužku s náhradnicí Natálií Čablovou zúčastnili celorepublikového kola v Ivančicích. Konkurence byla veliká. Za skvělé výkony děkujeme!

Týden otevřených kroužků

Od pondělí 13. do pátku 17. ledna proběhl v DDM týden otevřených dveří, kdy měli rodiče možnost podívat se, jak probíhá hodina zájmového kroužku, který jejich dítě pravidelně navštěvuje

Maškarní karneval 2020

V sobotu 9. 2. se mikulovský zámek proměnil v ledové království. Přijela Anna, Elsa, Olaf, Christopher, Swen a jejich pomocníčci. Navštívit je došlo kolem 200 nádherných masek za doprovodu dospělých. Všem to moc slušelo. Nechyběl tanec, módní přehlídka, soutěže, fotokoutek, tombola, kouzelník, který učil děti různá kouzla a hlavně skvělá atmosféra, za kterou vám všem patří obrovský dík! Už teď jsme zvědaví, kdo všechno nás přijede navštívit příští rok :) Akce proběhla v rámci projektového dne DDM Mikulov. Děkujeme také sponzorům: Město Mikulov, Gebauer a Griller Kabeltechnik, spol. s r.o., Mikro Trading a.s.!