DDM Mikulov

Galerie 2022

Pálení čarodějnic 2022

Tak jsme ji upálili! Sletělo se nás kolem 80 čarodějnic a čarodějů. Společně jsme na čarodějných stanovištích získali ingredience do kouzelného lektvaru, museli jsme však prokázat svoji odvahu, statečnost a šikovnost. Zatančili jsme si v rytmu, zahráli hry a opékali špekáčky. Nezapomeňte, že za rok se opět slétneme.

Stonožka taneční přehlídka kroužků

17. ročník taneční přehlídky "STONOŽKA". Děkujeme našim tanečníkům za jejich skvělé výkony. Obrovský dík patří také našim úžasným vedoucím, kteří to nemají vždy úplně jednoduché, ale vše zvládají na jedničku s hvězdičkou.

Zajíčkovo hledání velikonočních vajíček

Našli, nenašli? Tradiční hledání velikonočních vajíček na Kozím hrádku mělo veliký úspěch. Zajíček přivítal přes 170 dětí. Některé vajíčka schoval tak dobře, že se je ani nepodařilo najít. Nechyběla dílnička, kde si každý vyrobil vajíčka své fantazie. Úsměv na tváři dozdobilo malování na obličej. U zakrslého králíka Tedíka se stezka stala výzvou jak pro děti, tak i rodiče. Doufáme, že si každý přišel na své a příští rok zase nahledanou!

Celostátní kolo turnaje Nerfligy

Dne 9. dubna se konalo v Ostravě na SVČ Ostrčilova celostátní finále Nerfligy. Dva roky se bohužel Nerfliga nehrála z důvodu covidu, a tak byli všichni plni očekávání, jak bude finále probíhat. Celkem se kvalifikovalo 42 týmů z celé České republiky. Zapojeno bylo 7 krajů, což po dvouleté odmlce lze považovat za skvělý úspěch. Týmy z Mikulova byly jako jediní zástupci z Jihomoravského kraje. Samotného turnaje se nakonec zúčastnilo 29 týmů všech kategorií. Kluci z kroužku Nerf DDM Mikulov měli celkem čtyři zastoupení v kategorii mladší a starší žáci. Nejlépe se umístil tým Predátor (starší žáci), kteří skončili na krásném pátém místě. I když naše ostatní týmy neměly žádné zkušenosti z turnajů, chtěl bych je pochválit, protože se poprali o body se soupeři do poslední šipky! Petr Leikeb, vedoucí kroužku Nerf DDM Mikulov

Karneval v pirátském stylu

Na palubě lodi jsme v sobotu 26. března přivítali posádku okolo 90 dětí. Dostat se na palubu obnášelo zvládnutí pirátské hymny i s tanečními prvky. Plavba ani tak nebyla jednoduchá, bylo potřeba vysoutěžit tajemství celkem 5klíčů od truhel s pokladem. Závěrečná bitva proti pirátům a získání posledního klíče od velké truhly byla opravdu zážitkem. Po celou dobu se zapojovaly nejen děti, ale i rodiče, za což získávají pirátské vyznamenání kapitánky lodi! Piráti by chtěli poděkovat sponzorům, bez kterých by poklady nebyly tak kouzelné. Díky Městu Mikulov, Emerson, Bosch a Hotelu Galant Mikulov. Velké díky patří také všem kapitánům plavby za jejich pevnou ruku při řízení! Kdo ví, jestli Jacka Sparrowa ještě někdy uvidíme… vaši piráti.

Den bez úrazu 2022

Preventivní akce "den bez úrazu", aneb jak se zachovat v nebezpečných situacích, byla organizována pro děti nultých a prvních tříd ZŠ Valtická i ZŠ Hraničářů. Důležité je myslet na základní pravidla bezpečnosti, nejen v dopravě, ale také ve svém volném čase. Za spolupráci děkujeme Městské policii Mikulov.

Kroužek Nerf Drnholec