DDM Mikulov

Galerie 2022

Letní příměstské tábory 2022

Zápisník táborníků: S končícím létem přichází i konec táborů. V letošním roce uspořádal Dům dětí a mládeže Mikulov celkem 24 příměstských letních táborů v Mikulově a v okolních obcích. I tento rok jsme využili dotaci pro letní příměstské tábory, od poskytovatele Ministerstva práce a sociálních věcí, která je spolufinancována Evropskou unií, Evropský sociální fond Operační program Zaměstnanost - CZ.03.2.65/0.0/0.0/16_047/001067. Témata táborů byla různorodá a pestrá, každý si mohl vybrat z bohaté nabídky. Jako každoročně se osvědčil tábor rukodělný, sportovní, stolní tenis, armádní, nerf a taneční. Také celotáborové hry měly úspěch, ať už to byl Zvířecí detektiv, Domeček v přírodě, Cesta kolem světa, Survivor, Mimoni, Superhrdinové, Škola čar a kouzel, Putování vesmírem, Rychlé šípy, Dobrodružné cestování, Cesta do Afriky, Dívčí klub, Šikovné ručičky, Léto v pohybu. Více jak 540 dětí si užilo prázdniny, děti navázaly nová přátelství, pobavily se, zasoutěžily si. O tábory byl ohromný zájem a my si toho velmi vážíme a děkujeme za přízeň. Na příští rok chystáme kromě příměstských táborů také pobytový tábor. Děkujeme všem vedoucím a instruktorům, kteří nám pomáhali na táborech. Prázdniny utekly jako voda, tak příští rok ahóóój táborníci. Fotografie z táborů naleznete na Facebooku: DDM Mikulov. DDM

Adaptační skupiny pro děti cizince migrující z Ukrajiny

V průběhu měsíce června se skupinka malých dětí ve věku 3–6 let z Ukrajiny s podporou města Mikulova mohla zapojit do Adaptační skupiny, jejímž cílem bylo podpořit rozvoj jazykových dovedností v českém jazyce. Od 11. do 29. července 2022 DDM pořádalo pro děti z Ukrajiny s podporou dotace z MŠMT ev. číslo 0424/14/UKR¬-AS/2022 Adaptační skupiny pro věkovou kategorii 3–6 let a pro děti 6–15 let. Cílem aktivity byl rozvoj sociálních kontaktů, podpora řečových dovedností v českém jazyce. Děti z Ukrajiny sportovaly, poznávaly Mikulov a okolí, soutěžily, učily se základy českého jazyka, a to vše hravou formou. Děkujeme všem vedoucím za vedení těchto skupin.

Kroužek Šťastná posádka

Letošní sezóna taneční skupiny Šťastná posádka byla velmi vydařená. Skvělá nálada v holčičí partě byla nejen na soutěžích, ale také na každé taneční hodině. Radost z vystoupení mohli zažít nejen rodiče, ale také veřejnost na Slavnostech města Mikulova. Choreografie s názvem Zpátky do minulosti byla provázena nejedním úspěchem. Soutěž Czech dance tour a Česko se hýbe nám vynesla dvě zlaté medaile v krajských kolech. Zakončení sezóny bylo doslova mistrovské. Ve finále ČR v taneční soutěži Česko se hýbe v Mladé Boleslavi si tanečnice vybojovaly zlaté medaile. Chtěla bych tímto moc poděkovat všem děvčatům i rodičům. Své dceři Kateřině Valerianové choreografce. Moc děkujeme za finanční pomoc, bez té by to nešlo: Městu Mikulov, Obci Dolní Dunajovice, SR Dolní Dunajovice, TIC Mikulov, DDM Mikulov, Autobusy Vrábel, Pavle Francové, Petře Caulfield a Miluši Gebauerové. Obrovský dík hlavní vedoucí kroužku- Kateřině Valeriánové!

Den dětí s DDM

Den dětí se na DDM slavil už od ranních hodin. Začalo to pohádkou „O perníkové chaloupce“, kterou zahrály děti z Divadelního kroužku pro školy a Mrňousky. Odpoledne se pokračovalo ve spolupráci s městem Mikulov a záchrannými složkami tradiční oslavou Dne dětí na Amfiteátru. Záchranné složky nabídly širokou škálu zábavy, nechyběly soutěže, hry, cvičení na trampolínkách, tanec, zasloužené odměny a koupání v pěně! Snad jste si odpoledne užili, jako my!

Pohádkový les plný zvířátek

Hlásíme, že nikdo nebyl sežrán! Naopak všichni byli odvážní a moc šikovní při plnění úkolů číhajících u zvířátek na Pohádkovém lese. Soutěžilo se například u hada, veverky, Ferdy mravence, včelky, zajíčka, kravičky. U lomu číhal sám král zvířat, pan lev, u kterého měli obavu trošku i rodiče. Závěr akce patřil veselým úsměvům ve fotokoutku! Nechyběla spokojenost při rozdávání odměn u berušky. Doufáme, že jste si zvířecí odpoledne užili na maximum! Děkujeme všem za pomoc na akci!

Prezentace tanečních kroužků na Slavnostech města Mikulova

Bouřlivý potlesk, úsměvy na tváři a zapojení do rytmu hudby.. tak reagovalo publikum při prezentaci tanečních kroužků na Slavnostech města Mikulova. Uzavřeli jsme tak školní rok 2021/2022. Děkujeme všem tanečníkům, vedoucím kroužků i rodičům. Po prázdninách se těšíme, že to opět roztančíme!

Zahradní slavnost 2022

Rozloučení se školním rokem 2021/2022 na zahradní slavnosti. Předvedly se děti z kroužků: divadelní, tanec pro děti, baby dance, fit dance a trampolínky. Na závěr se zapojili do tance i rodiče. Nechyběly hry, dílnička a opékání špekáčků. Doufáme, že jste si odpoledne užili jako my.

Pálení čarodějnic 2022

Tak jsme ji upálili! Sletělo se nás kolem 80 čarodějnic a čarodějů. Společně jsme na čarodějných stanovištích získali ingredience do kouzelného lektvaru, museli jsme však prokázat svoji odvahu, statečnost a šikovnost. Zatančili jsme si v rytmu, zahráli hry a opékali špekáčky. Nezapomeňte, že za rok se opět slétneme.

Stonožka taneční přehlídka kroužků

17. ročník taneční přehlídky "STONOŽKA". Děkujeme našim tanečníkům za jejich skvělé výkony. Obrovský dík patří také našim úžasným vedoucím, kteří to nemají vždy úplně jednoduché, ale vše zvládají na jedničku s hvězdičkou.

Zajíčkovo hledání velikonočních vajíček

Našli, nenašli? Tradiční hledání velikonočních vajíček na Kozím hrádku mělo veliký úspěch. Zajíček přivítal přes 170 dětí. Některé vajíčka schoval tak dobře, že se je ani nepodařilo najít. Nechyběla dílnička, kde si každý vyrobil vajíčka své fantazie. Úsměv na tváři dozdobilo malování na obličej. U zakrslého králíka Tedíka se stezka stala výzvou jak pro děti, tak i rodiče. Doufáme, že si každý přišel na své a příští rok zase nahledanou!

Celostátní kolo turnaje Nerfligy

Dne 9. dubna se konalo v Ostravě na SVČ Ostrčilova celostátní finále Nerfligy. Dva roky se bohužel Nerfliga nehrála z důvodu covidu, a tak byli všichni plni očekávání, jak bude finále probíhat. Celkem se kvalifikovalo 42 týmů z celé České republiky. Zapojeno bylo 7 krajů, což po dvouleté odmlce lze považovat za skvělý úspěch. Týmy z Mikulova byly jako jediní zástupci z Jihomoravského kraje. Samotného turnaje se nakonec zúčastnilo 29 týmů všech kategorií. Kluci z kroužku Nerf DDM Mikulov měli celkem čtyři zastoupení v kategorii mladší a starší žáci. Nejlépe se umístil tým Predátor (starší žáci), kteří skončili na krásném pátém místě. I když naše ostatní týmy neměly žádné zkušenosti z turnajů, chtěl bych je pochválit, protože se poprali o body se soupeři do poslední šipky! Petr Leikeb, vedoucí kroužku Nerf DDM Mikulov

Karneval v pirátském stylu

Na palubě lodi jsme v sobotu 26. března přivítali posádku okolo 90 dětí. Dostat se na palubu obnášelo zvládnutí pirátské hymny i s tanečními prvky. Plavba ani tak nebyla jednoduchá, bylo potřeba vysoutěžit tajemství celkem 5klíčů od truhel s pokladem. Závěrečná bitva proti pirátům a získání posledního klíče od velké truhly byla opravdu zážitkem. Po celou dobu se zapojovaly nejen děti, ale i rodiče, za což získávají pirátské vyznamenání kapitánky lodi! Piráti by chtěli poděkovat sponzorům, bez kterých by poklady nebyly tak kouzelné. Díky Městu Mikulov, Emerson, Bosch a Hotelu Galant Mikulov. Velké díky patří také všem kapitánům plavby za jejich pevnou ruku při řízení! Kdo ví, jestli Jacka Sparrowa ještě někdy uvidíme… vaši piráti.

Den bez úrazu 2022

Preventivní akce "den bez úrazu", aneb jak se zachovat v nebezpečných situacích, byla organizována pro děti nultých a prvních tříd ZŠ Valtická i ZŠ Hraničářů. Důležité je myslet na základní pravidla bezpečnosti, nejen v dopravě, ale také ve svém volném čase. Za spolupráci děkujeme Městské policii Mikulov.

Kroužek Nerf Drnholec