DDM Mikulov

Galerie 2023

Obsah stránky

Den bez úrazu 2023

Ve středu 22. března jsme uspořádali ve spolupráci s Městskou policií Mikulov preventivní akci Den bez úrazu. Akce přináší nejrůznější situace, jak se zachovat při nástrahách nebezpečí. Den bez úrazu byl organizován pro děti nultých a prvních tříd základních škol v Mikulově. Celkem se zúčastnilo přes 100 žáků. Důležité je myslet na základní pravidla bezpečnosti, nejen v dopravě, ale také ve svém volném čase! Za spolupráci děkujeme Městské policii Mikulov a zúčastněným školám.

NERFLiga krajské kolo 2023 v Mikulově

První sobota v měsíci březnu patřila nerfkám. Do Mikulova se sjely týmy z celého Jihomoravského kraje, aby změřily síly v postupové sportovní soutěži NERFLigy. Jedná se o sport pro milovníky pistolí typu Nerf. Hlavním koordinátorem jihomoravského kola v Nerflize se stal Dům dětí a mládeže Mikulov. Byly zastoupeny kategorie Mini, Mladší a Starší. Pod vedením trenérů se postavilo 13 týmů ze šesti měst: Mikulov, Znojmo, Drnholec, Pohořelice, Veselí nad Moravou a Strážnice. Hrálo se do posledního hráče a šipky. Putovní pohár, medaile a drobné odměny získali: Kategorie Mini: 1. místo Lovci z Pohořelic 2. místo DDM Veselí nad Moravou 3. místo SVČ Znojmo Kategorie Mladší (nejvíce startujících týmů): 1. místo SVČ Pohořelice 2. místo DDM Mikulov 3. místo SVČ Znojmo Kategorie Starší: 1. místo DDM Mikulov 2. míso SVČ Znojmo 3. místo Drnholec Všem zúčastněným patří velká pochvala, děkujeme městu Mikulov za finanční podporu a přejeme všem postupujícím hodně štěstí v národním kole, které se uskuteční 6. května 2023 v Ostravě.

Zeměpisná olympiáda 2023

Ve středu 22. února jsme pořádali v Domě školství Břeclav okresní Zeměpisnou olympiádu - 25. ročník. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích. Celkem se zúčastnilo 58 žáků. Olympiáda se skládala ze tří částí: práce s atlasem, písemný test geografických znalostí a praktické části. Děkujeme předsedkyni okresní komise Mgr. Haně Vlkové, člence komise Mgr. Lucii Feilerové za spolupráci a městu Břeclavi za poskytnutí prostor.

Kurz keramiky pro dospělé 2023

Čtvrteční podvečery v lednu a v únoru patřily kurzu keramiky pro dospělé pod vedením paní Porubské. Některé z účastnic se s hlínou seznamovaly poprvé. Výrobky se velmi vydařily, posuďte sami...

Maškarní karneval 2023

DDM Mikulov uspořádal v sobotu 18. února 2023 Maškarní karneval pro děti v hotelu Galant Mikulov, který navazoval na Fašankovou pochůzku. Zúčastnilo se 164 dětí a jejich dospělý doprovod, který musíme pochválit, že v hojné účasti také dorazil v karnevalové masce. Programem nás provázelo divadlo Koráb z Brna, děti si odnesly památeční fotografii a také spoustu dárečku od našich sponzorů, kterým tímto děkujeme! Hotel Galant, Město Mikulov, Mikro Trading, Bosch, Emerson a GG. Příští rok se budeme těšit na viděnou!

Okresní kolo Dějepisné olympiády 2023

17. ledna 2023 jsme jako koordinátoři okresního kola Břeclav pořádali 52. ročník Dějepisné olympiády v Domě školství Břeclav. Hlavním organizátorem je Univerzita Hradec Králové, Filozofická fakulta, Katedra pomocných věd historických a archivnictví. Téma letošního ročníku bylo: „Rozdělený svět a Československo v něm - 1945-1992“. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích. I. kategorie byla pro žáky 8. a 9. tříd, II. kategorie byla pro žáky středních škol. Celkem se zúčastnilo 55 soutěžících! Děkujeme Městu Břeclav, za výpůjčku prostorů, předsedkyni okresní komise Mgr. Ireně Kyliánové a členům komise za skvělou spolupráci, Mgr. Josefu Šubovi z Regionálního muzea Mikulov za velmi zajímavý doprovodný program. V I. kategorii se na 1. místě umístil David Drápal z Gymnázia Velké Pavlovice, na 2. místě se umístil Tomáš Křivánek z Gymnázia Mikulov a na 3. místě se umístil Richard Ševčík z Gymnázia Velké Pavlovice. Ve II. kategorii se na 1. místě umístil Tomáš Krist z Gymnázia Mikulov, na 2. místě se umístila Anna Drápalová z Gymnázia Velké Pavlovice a na 3. místě se umístila Hana Valová z Gymnázia Břeclav. Gratulujeme nejen nejlépe umístěným, kteří postoupili do krajského kola v Brně, ale také všem zúčastněným, především z I. kategorie, protože zvládli soutěžit na téma, které ještě nemají v osnovách.

Warning: getimagesize(./galerie/miniatury/221_19710829.heic): failed to open stream: No such file or directory in /home/html/ddmmikulov.cz/public_html/www/ddadmin/functions.php on line 947