2023/2024

Závěrečné zkoušky Dopravní výchovy

DDM Mikulov ve spolupráci s BESIP na jaře 2024 odstartovali dopravní výchovu pro děti. Dopravní výchova probíhala v měsíci dubnu a květnu. Zúčastnilo se na 100 žáků 4. tříd základních škol v Mikulově.

Žáci podstoupili teoretickou část v učebně na DDM, jejíž cílem bylo naučit žáky pravidlům silničního provozu. Poté je čekala praktická část, která probíhala na amfiteátru, kde si vyzkoušeli jízdu na kole s dopravním značením a také jízdu zručnosti, pod vedením DDM Mikulov a také strážníků Městské policie Mikulov.

Hlavním cílem bylo především děti připravit na aktivní účast v silničním provozu. Žáci za splnění testu, jízdy na kole s dopravním značením a jízdy zručnosti obdrželi cyklistické průkazy a drobné odměny.

Tímto bychom rádi poděkovali za spolupráci Městské policii Mikulov, městu Mikulov a Mikulovské rozvojové.

Těšíme se na podzim, kdy přivítáme nové žáky 4. tříd základních škol.

Za DDM Mikulov Mgr. Pavlína Diwulská, koordinátorka dopravní výchovy BESIP.

Pohádkový les 2024

Ve čtvrtek 6. června jsme uspořádali Pohádkový les, tentokrát na pirátské téma.
Přichystali jsme devět stanovišť, kde děti plnily úkoly. Za splněný úkol dostaly drobný dáreček a razítko.
Děti si vyzkoušely hod kotvou a přitáhnutí kruhu na kotvě, hledání klíčů v písku a odemknutí správné truhlice, cestu k cíli za pomocí lan se zavázanýma očima, hledání pirátských obrázků, přechod po lávce přes potok, slalom s pirátskou vlajkou, jak odzbrojit nepřítele s mečem, hod na pirátský hák, lovení zlatých mincí u jezerních panen.
Na konci cesty si děti za všechny splněné úkoly vybraly větší dáreček z pokladu, který ukrývala pirátská loď.
Akce se skvěle vydařila a zúčastnilo se jí na 220 dětí!
Děkujeme všem pomocníkům.

Mistrovství ČR Česko se hýbe 2024

Gratulujeme tanečním kroužkům Dancing Queens a Tanečáku za senzační umístění na MISTROVSTVÍ ČR ČESKO SE HÝBE, které se konalo v sobotu 8. června v Brně.

Dancing Queens se umístili na 3. místě a Tanečák na 2. místě ve svých kategoriích!

Děkujeme městu Mikulov za spolufinancování.

Okresní olympiády, soutěže a přehlídky

DDM Mikulov od školního roku 2021/2022 pořádá, s pověřením Jihomoravského kraje, okresní olympiády, soutěže a přehlídky pro okres Břeclav.

Těší nás, že každým rokem počet soutěžících stoupá. Nejlepší soutěžící dle daných pravidel pak postoupili do krajského či celorepublikového kola. Veškeré výsledky můžete zhlédnout na www.chces-soutezit.cz.

Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným soutěžícím za odvahu, učitelům a ředitelům škol za přípravu dětí! Dále děkujeme městu Břeclav, Gymnáziu Břeclav, ZUŠ Břeclav a ZŠ Moravské Nové Vsi za poskytnutí prostorů pro uskutečnění těchto krásných vědomostních akcí pro děti z našeho okresu. Nemůžeme také opomenout poděkování předsedům a komisím okresních kol.

Velmi si vážíme prostředků na ceny, cestovné a občerstvení pro soutěžící, které věnoval JMK a MŠMT.

Za DDM Mikulov Helena Židelová, okresní koordinátorka

Slavnosti města Mikulov 2024

V sobotu 18. května se na náměstí konaly Slavnosti města Mikulov a my jsme na této akci nemohli chybět. 

Česko se hýbe - postupové kolo Blansko

Ve středu 1. května zabodovala taneční skupina Dancing Queens na soutěži Česko se hýbe v Blansku.

Se svými tanečními formacemi získali Dancing Queens v kategorii Tanec 13-16 let 1. a 2. místo! Wow wow wow!!!

Skvělým umístěním si zajistili postup na Mistrovství ČR Česko se hýbe, které se bude konat 8. června v Brně. Děkujeme za krásnou reprezentaci DDM a vedoucí Laře Příbramské za skvělé vedení a přípravu. Také děkujeme městu Mikulov za finanční podporu.

Gymnastické závody Drnholec 2024

Ve středu dne 24. 4. 2024 jsme se s dívkami zúčastnily gymnastických závodů, které se konaly v ZŠ Drnholec. Celkem soutěžilo 38 závodníků rozdělených do 5 kategorií dle věku. Na stupních vítězů se umístila v kategorii 6. – 9. tříd na 2. místě Elena Hrnčířová a na 3. místě Kristina Yaroshenko. Další závodnice, které reprezentovaly DDM Mikulov byly: Natalia Bačová, Nina Beštěrová, Ema Glončáková, Martina D´Arrigo, Zoe Formanová, Anna Manišová, Isabel Fornálová a Miruna Ialina. Závodnice reprezentující Novosedly: Ester Řešilová, Laura Karbulová, Noemi Ledvinová, Klára Hanušková, Barbora Štyksová.

Děkujeme gymnastkám za výborné výkony a těšíme se na další reprezentaci.

Slet čarodějnic

V pátek 26. dubna se na DDM slétly čarodějnice a čarodějové, aby ulovili čarodějnice Godetu, Kastilelii a Cruelu.
Na zahradě a v zázemí budovy, děti musely splnit úkoly, aby získaly indicie k úspěšnému lovu. Děti dostaly za úspěšný lov odměny a drobné dárečky. Nechybělo opékání špekáčků a vystoupení tanečního kroužku Dancing Queens.

Dancing Queens Showtime Dance Brno 2024

Dancing Queens se v sobotu 27. dubna zúčastnili Showtime Dance v Brně. V této mezinárodní taneční soutěži se utkali s tanečníky z Rakouska, Chorvatska, Slovenska a Česka.

Dancing Queens soutěžili v kategorii Open junioři a vybojovali fantastické 2. místo!!!

Posíláme gratulace a nepřestáváme fandit. Děkujeme za reprezentaci DDM. Také děkujeme městu Mikulov za finanční podporu.

Dancing Queens Czech Dance Tour Brno 2024

Taneční skupina z kroužku Dancing Queens se v sobotu 20. dubna zúčastnila soutěže Czech Dance Tour v Brně.
V kategorii Junior Street Dance Hobby vybojovali 4. místo a 5. místo za dvě taneční formace.
Dancinq Queens postoupili na Mistrovství Moravy, které se uskuteční 8. května ve Zlíně.
Moc vám gratulujeme a už nyní držíme palce! Děkujeme za krásnou reprezentaci a vedoucí Laře Příbramské za skvělou přípravu. Také děkujeme městu Mikulov za finanční podporu.

Den bez úrazu

Jako každý rok DDM Mikulov ve spolupráci s Městskou policií uspořádalo prřo 0. a 1. ročníky místních základních škol Den bez úrazu.

Děti ve skupinkách navštěvovaly stanoviště, kde je čekaly aktivity a malé přednášky o tom, jak se bezpečně chovat. Seznámily se s rodinou Neplechů, učily se, jak má vypadat správná výbava kola a jak na kole bezpečně jezdit, jízda zručnosti na koloběžkách a dvě stanoviště, na kterých se dozvěděly, s jakými nástrahami se mohou setkat v běžném životě.

Seminář kreslení pravou mozkovou hemisférou

V úterý 16. dubna  2024 jsme pro děti z výtvarného kroužku Paletka přichystali seminář pod vedením paní Lenky Jadrné, MBA.

Již pátým rokem na ZŠ Hraničářů v Mikulově probíhá ve výtvarných výchovách "kreslení pravou mozkovou hemisférou" pod vedením Lenky Jadrné, která před lety kurzem prošla a chtěla neobvyklou metodu předat dále. Tento kurz upravila pro žáky základních škol nejen časově, ale i citlivě přizpůsobila vnímáním dle věku dětí.

Metoda je výborná nejen pro dysgrafiky, dyslektiky, ale i pro ty, kteří mají pocit, že kreslit neumí. Touto metodou namalovat obrázek se naučí opravdu každý.

Na konci hodiny mají radost a pocit sebevědomí nejen děti, ale i samotná lektorka, která nenápadnou formou otevřela nové možnosti vnímání prostoru. Jen je potřeba poznat jiný úhel pohledu, než který známe. Metoda je určena pro všechny věkové kategorie.

zobrazeno 1 – 12 z 31